رد شدن به محتوای اصلی

رادیو شب تاب 81بازگشت بقایی به آغوش احمدی‌نژاد

شرق در شماره امروز خود خبر آزادی بقایی از زندان را با عنوان بقایی به آغوش احمدی نژاد بازگشت منعکس کرد. شرق در گزارشی از متن و حاشیه بازداشت معاون سابق و یار اکنون احمدی نژاد نوشت: «بقایی را مردم آزاد کردند» این ادعایی است بود که سایت «دولت بهار» از آن برای توصیف خبر پذیرش وثیقه معاون محمود احمدی‌نژاد در زمان رئیس‌جمهوری به کار برد. خبر آزادی حمید بقایی را ساعت ۱۵: ۳۰ روز گذشته همسرش اعلام کرد. چند ساعت قبل از آن همسر بقایی در بیانیه‌ای که زبان تهدید داشت، از آنچه «تعلل در تأیید وثیقه همسرش» می‌نامید، گفته و نوشته بود: «در صورتی‌که روند مراحل آزادی ایشان تا ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه چهارم مرداد ۹۶ انجام نشود، ایشان از تودیع وثیقه امتناع نموده، ضمن بازپس‌گیری وثیقه به اعتصاب خشک ادامه خواهند داد» چهار ساعت و ۳۰ دقیقه بعد از این بیانیه، خبر آزادی بقایی اعلام و ادعا شد که «هواداران مردمی دکتر محمود احمدی‌نژاد» وثیقه را تأمین کرده‌اند.

 

حمید بقایی: می‌دانیم که به‌زودی سرنگون می‌شوید

حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران، شامگاه چهارشنبه چهارم مرداد و دقایقی پس از آزادی، گفته های سخنگوی قوه قضائیه درباره خود را «دروغ» خواند و ضمن انتقاد از مقامات این قوه گفت که «می‌دانیم که به‌زودی سرنگون می‌شوید».

براساس فیلم های منتشر شده، محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم‌مشایی و تعدادی از هواداران آنان از آقای بقایی استقبال کردند.

بنا بر گزارش‌ها، وی با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی آزاد شد و وب‌سایت دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، نیز نوشت که «هواداران مردمی دکتر احمدی‌نژاد وثیقه لازم را جهت آزادی بقایی تامین کردند».

حمید بقایی در جمع این گروه، سخنان غلامحسن محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه، مبنی بر اینکه او خود نپذیرفته است به سلول عمومی منتقل شود را «دروغ» خواند و گفت: «آقای اژه ای مانند همان زمان که در وزارت اطلاعات دروغ می گفت، الان هم دروغ می گوید».

وی اضافه کرد:«آقای اژه ای باید خیلی سئوال ها را جواب دهد. امیدوارم روزی برسد که در جمهوری اسلامی ظلمی نداشته باشد».

غلامحسین محسنی اژه ای گفته بود که قاضی دستور انتقال حمید بقایی به بند عمومی را داده اما او گفته که «در این سوئیت خیلی راحتم و دراین جا بمانم برایم بهتر است».

حمید بقایی همچنین خطاب به اسفندیار رحیم مشایی و حامیان خود گفت:«خیالتان راحت، نان حرام قوه قضائیه را نخوردم».

معاون اجرایی محمود احمدی نژاد همچنین تاکید کرد :«کاری نکردم که زندان بروم. در انتخابات شرکت کردم و نام فرد دیگری را نوشتم. می‌دانیم که کجایتان می‌سوزد و می‌دانیم که به‌زودی سرنگون می‌شوید».

او در روز انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت نام محمود احمدی نژاد، نامزد رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری، را در برگه رای خود نوشت.

علی اکبر جوانفکر پیشتر در ۱۸ تیرماه گفته بود که حمید بقایی، با حکم بازپرس پرونده سابق خود از مقابل خانه‌اش بازداشت شده و پس از تعیین وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی در دادسرا و تهیه نشدن آن، زندانی شده است.

آقای جوانفکر بعدا در ۲۲ تیرماه اعلام کرد که حمید بقایی در اعتراض به بازداشت «غیرقانونی» خوددست به اعتصاب غذا زده است.

روز سه شنبه سوم مرداد، برخی از سایت‌های خبر نوشتند که حمید بقایی به دلیل شرایط «نامساعد جسمی» از زندان به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده است.

درهمین حال وب‌سایت دولت بهار اعلام کرد که حال آقای بقایی پس از ۱۶ روز اعتصاب غذا «بسیار وخیم گزارش شده بود و پس از بستری شدن در بیمارستان بقیه الله از پذیرش درمان خودداری کرده بود».

پس از آن محمود احمدی‌نژاد برای ملاقات با حمید بقایی به بیمارستان بقیه الله مراجعه کرد اما ماموران مانع ملاقات او شدند.

درهمین ارتباط، حمید بقایی خطاب به محمود احمدی نژاد گفت:«رئیس و کادربیمارستان عذرخواهی کردند و گفتند که مقامات قوه قضائیه از این ملاقات جلوگیری کرده اند».

آقای بقایی همچنین در بخش دیگری از سخنانش پس از آزادی گفت که بازپرس پرونده به او گفته که حسین فریدون، برادر حسن روحانی، از مدیر عامل سابق بانک ملت «۶۰ میلیارد تومان پول گرفته تا او به این سمت منصوب شود».

پیش از نیز مقامات قوه قضائیه ایران اعلام کرده بودند که علی رستگار با حمایت حسین فریدون به سمت مدیر عامل بانک ملت منصوب شده است. مقامات دولت حسن روحانی اما این ادعا را رد کرده اند.

حمید بقایی همچنین درباره وضعیت زندان های ایران گفت:«شخصی در سلول ما ۱۳ ماه بدون بازجویی زندانی بود و به او اجازه تلفن زدن هم نمی دادند. جوانان ما خون ندادند که این فاسدها سرکار بیایند».

 


نیروهای سوریه دموکراتیک، نیمی از شهر رقه را به کنترل خود درآورد.

به گزارش «تابناک»؛ نیروهای سوریه دموکراتیک، نیمی از شهر رقه را به کنترل خود درآورد.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: نیروهای کرد سوری مورد حمایت آمریکا، گروه تروریستی داعش را از نیمی از شهر رقه، پایتخت داعش در سوریه، بیرون رانده و در آن مستقر شده‌اند.


الف. مثل آتنا، ب. مثل بنیتا
روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان الف. مثل آتنا، ب. مثل بنیتا از ماجراهای غم انگیز تابستان امسال در رابطه با ربوده شدن کودکان و سرنوشت تاثربرانگیز آن‌ها نوشته است: این روز‌ها به هر رسانه‌ای که وارد شوید خبری از «کودک ربایی» را خواهید دید. اتفاقی که دیگر تبدیل به سریال شده است. سریالی که اگر به درستی کنترل نشود ممکن به فصل‌های بعدی نیز کشیده شود. با تمام این اوصاف فاجعه «آتنا اصلانی» که هم موضوع قتل و هم تجاوز را در پیش کشید و هم ماجرای «بنیتا» که فاجعه‌ای تلخ و ناگوار بود باعث شد جامعه ایرانی همگام با خانواده آتنا و بنیتا به سوگ بنشیند. در این میان کودکان دیگری بودند که از دست کودک ربایان نجات یافتند. روز گذشته پس از ۶ روز از ربوده شدن دختر هشت ماهه در محله مشیریه، با دستگیری دو عامل سرقت خودرویی که بنیتا در آن بود و اعتراف آن‌ها جسد بی جان دختر ۸ ماهه کشف شد.
اعتراض الیاس حضرتی به عدم اجازه ملاقات با محصورین


پس از اعتراض دکتر محمود صادقی به عدم اجازه ملاقات با محصورین، الیاس حضرتی نماینده مجلس نیز به این موضوع اعتراض کرد و در صفحه توییتر خود نوشت : وکلای ملت موظف به پیگیری مطالبات ملت هستند. متاسفانه دیشب و امروز صبح علی رغم حضور در بیمارستان و مذاکره و تلاش بسیار اجازه ملاقات محصورین میسر نشد


درگیری نمایندگان سوریه و عربستان در سازمان ملل

بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد با حمله به “نیکلای ملادینوف” هماهنگ کننده سازمان ملل در امور خاورمیانه، وی را به “پوشش اقدامات گروه های تروریستی در بلندی های اشغالی جولان به هدف توجیه تجاوزات اسرائیل به ارتش سوریه” متهم کرد.

جعغری افزود: شایسته است که ملادینوف از نگرانی سازمان ملل درخصوص مخالفت اسرائیل با توافقنامه آتش بس در هامبورگ سخن بگوید.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تصریح کرد: ملادینوف ماهیت مأموریت و وظایفش را نادیده و به روشی غیرقابل قبول، غیرحرفه ای و غیراخلاقی تصمیم می گیرد.


جزئیاتی‌جدید از دیدار روحانی وفرماندهان‌سپاه

روزنامه آرمان گزارشی از جزییات جدید دیدار چند روز قبل سرداران سپاه با رئیس جمهور نوشته است. در این گزارش که به استناد گفته‌های جدید یکی از حاضرین در این جلسه نوشته شده است می‌خوانیم: دوم مرداد چند تن از فرماندهان عالیرتبه سپاه با رئیس‌جمهور دیدار کردند. از آغاز دولت یازدهم عده‌ای با پراکندن شایعات، سعی در این داشتند که خللی در روابط دولت و سپاه ایجاد کنند و در این راه کوشش بسیار کردند. این دیدار و سخنان و دیدگاه‌هایی که در آن مطرح شد فراجناحی بودن نیروهای مسلح را به روشنی نشان داد. با این دیدار دولت و نیروهای نظامی مانند گذشته در جهت تقویت وحدت کوشیده‌اند. امتداد وحدت، افزایش امید، نشاط و آرامش اجتماعی و سیاسی را به همراه دارد که نتیجه آن حرکت در جهت تحقق اهداف عالی کشور و رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم خواهد بود. در چهار سال گذشته اتحاد، چاره‌ساز بسیاری از مشکلات ملی از جمله برجام شده است و تقویت این وحدت می‌تواند زمینه‌ساز افزایش اقتدار ایران در منطقه و حل معضلات اقتصادی و سیاسی جامعه شود. اکنون که جامعه از تب‌وتاب انتخابات فاصله گرفته است صاحبنظران معتقدند نیاز بیشتری به برگزاری چنین نشست‌ها و دیدارهایی در جهت همگرایی حداکثری وجود دارد. روز چهارشنبه، سردار غیب‌پرور فرمانده بسیج مستضعفین درباره دیدار فرماندهان عالیرتبه سپاه با رئیس جمهور و تعامل با دولت به موضوعاتی اشاره کرد.
جنتی: بعضی اظهارنظر کردند که نظام جمهوری اسلامی به ۴۰سالگی خود نمی‌رسد


احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز پنجشنبه ۵مرداد ۹۶ در آغاز دومین جلسه مشترک هیأت‌ رئیسه مجلس خبرگان گفت:‌ «همه اعضای خبرگان باید مراقب اوضاع سیاسی، اجتماعی و سایر امورات کشور باشند، … دشمن به‌دنبال براندازی نظام است و می‌خواهد این موضوع را از داخل شروع کند… بعضی اظهار نظر کردند که نظام جمهوری اسلامی به ۴۰سالگی خود نمی‌رسد و می‌خواهند فاتحه انقلاب و نظام را تا چند سال دیگر بخوانند».

وی گفت: «ما امروز شاهد مضاعف شدن تحریم‌ها هستیم، دشمن می‌خواهد به‌طور غیرمستقیم و با تخریب سپاه پاسداران به جنگ رهبری برود… بنابراین نباید سپاه را به اسم تفنگدار محکوم کنیم و همان سیاست آمریکا را در داخل به اجرا بگذاریم. دشمن هم می‌خواهد ما بگوییم این نظام در طول ۳۸ سال جز اعدام چیز دیگری نداشته است».

 

انتخاب استراتژی جنگ سرد با ایران توسط آمریکا

گروه سیاسی فرهیختگان در شماره امروز خود در گفتگویی با محمد هاشمی عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تحریم‌های جدید آمریکا و رویکرد این دولت در ماه‌های اخیر در قبال ایران صحبت کرده است. فرهیختگان در این گزارش گفتگو می‌نویسد: صبح روز گذشته روز را با خبر تحریم ایران توسط مجلس نمایندگان آمریکا آغاز کردیم، درباره این موضع با محمد هاشمی رفسنجانی برادر رئیس فقید مجمع تشخیص که البته خود نیز سابقه عضویت در مجمع را دارد به گفت‌وگو پرداختیم.
محمد هاشمی‌رفسنجانی، عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با «فرهیختگان» در پاسخ به این سوال که با توجه به تحریم جدید مجلس نمایندگان آمریکا آیا برجام از منظر حضرتعالی نقض شده است، گفت: «طبق گفته افرادی که در مذاکرات حضور داشتند، این تحریم‌ها نقض برجام نیست، چون تحریم‌های برجام موضوعش هسته‌ای بوده و آنچه به اصطلاح تصویب شده به قوت خود باقی است و اروپا هم اعلام تعهد کرده و معتقد بوده که ما انجام می‌دهیم.»


حمله نخست وزیر لبنان به حزب الله

نخست وزیر لبنان که در آمریکاست، مدعی شد که جنبش حزب‌الله لبنان نه تنها مشکل لبنان بلکه مشکل منطقه است.
سعدالحریری در نشستی به میزبانی «اندیشکده کارنگی» آمریکا گفت که دولتش مخالف حزب‌الله است.
وی مدعی شد: حزب‌الله مشکلی منطقه‌ای است و باید این مشکل را از طریق جامعه جهانی و نه لبنان حل کرد.
الحریری اظهار داشت: ما با حزب‌الله مخالف هستیم، ولی دولت من به دلیل ثبات و امنیت لبنان خود را بی‌طرف نگه داشته است.


بسته خبری رادیو شب تاب

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ